Środa, 7 Grudnia 2016   imieniny: Agata, Ambroży, Marcin
Rejestracja Strefa użytkownika Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
 
lubański

Powiat lubański – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Lubaniu. Należą do niego gminy miejskie: Lubań, Świeradów-Zdrój, Leśna, Olszyna, Lubań, Platerówka, Siekierczyn oraz miasta Lubań, Świeradów-Zdrój, Leśna, Olszyna.

Do najbardziej znanych zabytków powiatu bez wątpienia należy Zamek Czocha, który kusi turystów z całego kraju i zapewnia szereg atrakcji. Jego niesamowita architektura i przepiękna okolica sprawiły, że nakręcono tam sporo filmów, a także teledysków. Dodatkowo w powiecie można udać się na wycieczkę szlakiem wygasłych wulkanów, co jest nietypową, ale bardzo interesującą formą spędzania czasu.


 

Wiadomości
 
Poznajcie lubańskich przewodników!

Poznajcie lubańskich przewodników!
Data dodania: 2016-11-24

Przewodnicy miasta Lubania są gotowi do oprowadzania wycieczek! 16 osób ukończyło kurs i uzyskało solidne kwalifikacje. Są wśród nich pasjonaci Lubania, przewodnicy turystyczni, pracownicy lubańskich instytucji. Łączy ich jedno - potrafią zaczarować opowieścią pełną ciekawostek. więcej »
 
 

Nowy wideoinformator
Data dodania: 2014-03-05

Zapraszamy do oglądania nowego wideoinformatora! Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta: pierwsza pomoc przedmedyczna u harcerzy więcej »
 
 

XLVIIII Sesja Rady Miasta
Data dodania: 2014-03-05

Schronisko dla bezdomnych zwierząt, sytuacja mieszkaniowa w Lubaniu, podsumowanie i plany Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, nowe stawki za wodę i ścieki - te tematy zdominowały XLVIII Sesję Rady Miasta Lubań, która odbyła się jak zwykle w ostatni wtorek miesiąca, czyli 25 lutego br. więcej »
 
 

Co ze schroniskiem?
Data dodania: 2014-03-05

Najgorętszą dyskusję podczas ostatniej sesji Rady Miasta Lubań wywołał temat schroniska dla bezpańskich zwierząt, którego budowę planuje Związek Gmin „Kwisa". Schronisko ma powstać na terenie po byłym Ośrodku Tresury Psów Służbowych (przy drodze na Przylasek). więcej »
 
 

O wodzie i ściekach na sesji Rady Miasta Lubań
Data dodania: 2014-03-05

Podczas XLVIII Sesji Rady Miasta Lubań rajcy miejscy przyjęli jednogłośnie nowe stawki za wodę i ścieki, które będą obowiazywał od 1 kwietnia 2014 roku. więcej »
 
 

Rok temu zmarł nasz Kolega Zbigniew Paluch
Data dodania: 2014-02-28

Rok temu zmarł nasz Kolega Zbigniew Paluch Rok temu zmarł nasz Kolega Zbigniew Paluch W rocznicę jego śmierci polecamy Go Waszej pamięci.   więcej »
 
 

Wieżyczka strzelecka
Data dodania: 2014-02-27

W dniu 26 lutego br. w parku przy Wieży Brackiej, a dokładniej przy wejściu do schronu ustawiona została wieżyczka strzelecka z czasów II wojny światowej. więcej »
 
 

Odszedł Tadeusz Biłous
Data dodania: 2014-02-27

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego, oddanego działacza na rzecz miasta Lubań, jednego z pierwszych pionierów tychziem - Tadusza Biłousa, Radnego Miasta Lubań, członka Unii Pracy. więcej »
 
 

Nie boją się ratować
Data dodania: 2014-02-25

Trwa pierwsze z zadań realizowanych w ramach PROGRAMU REWITALIZACJI SPOŁECZNEJ ŚRÓDMIEŚCIA MIASTA LUBAŃ. więcej »
 
 

luban.pl w liczbach
Data dodania: 2014-02-24

Od kilku lat w Lubaniu trwa internetowa rewolucja, coraz więcej osób surfuje po Sieci, wyszukując informacje związane z miejscem, w którym żyje. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 24
Wyszukaj
 

 

 


Internet w polsce

Dodaj artykuł
 
Wyślij SMS
 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
 
 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola