Wieża Bracka z tarasem widokowym - budowla wzniesiona z bazaltu w 1318 roku. Otwarta dla zwiedzających. Średniowieczny klimat wzbogaca wystawa „Minerały Zachodnich Sudetów” prezentującą bogactwo mineralogiczne zachodniej części Dolnego Śląska. Eksponaty pochodzą głównie z obszaru Gór i Pogórza Izerskiego oraz Karkonoszy. Unikatowe okazy m.in. agaty z doliny rzeki Kwisy, kryształy kwarcu i kalcytu, ametysty z Karkonoszy.
Muzeum Regionalne w Lubaniu, ul. Bracka 12 (Wieża Bracka – Dział Mineralogii) jest czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty od 10:00 do 16:00. Ostatnie wejście o godz. 15.30.
Wystawa na II pietrze, wejście przez przez Wieżę Bracką od strony Parku Niepodległości. Kontakt w sprawie zwiedzania z pracownikiem muzeum: tel. 602 751 995, [email protected]
W poniedziałki i w niedzielę Wieża Bracka – Dział Mineralogii jest nieczynny.
We wtorek wstęp do Wieży Brackiej – Dział Mineralogii jest bezpłatny.
Bilety wstępu są sprzedawane do 30 minut przed zamknięciem Muzeum. Zapłata za bilety jest przyjmowana bezpośrednio w walucie polskiej.
Zwiedzanie wystaw w reżimie sanitarnym.
Powiat lubański – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Lubaniu. Należą do niego gminy miejskie: Lubań, Świeradów-Zdrój, Leśna, Olszyna, Lubań, Platerówka, Siekierczyn oraz miasta Lubań, Świeradów-Zdrój, Leśna, Olszyna. Do najbardziej znanych zabytków powiatu bez wątpienia należy Zamek Czocha, który kusi turystów z całego kraju i zapewnia szereg atrakcji. Jego niesamowita architektura i przepiękna okolica sprawiły, że nakręcono tam sporo filmów, a także teledysków. Dodatkowo w powiecie można udać się na wycieczkę szlakiem wygasłych wulkanów, co jest nietypową, ale bardzo interesującą formą spędzania czasu. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola