Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inwestuj w Lubaniu

 
Lubań - jest miastem szczególnym. Potrafi połączyć historię z nowoczesnością. Założone w 1220 r. na Prawie Magdeburskim, niestety doświadczone przez II wojnę światową, kiedy zniszczeniu uległo 80% centrum. Dzięki planowi rewitalizacji lubańskiej starówki, prywatni inwestorzy wybudowali ponad 80 nowych kamienic, nawiązujących do zabudowy historycznej, przez co lubańska starówka przypomina dziś stare miasto łużyckie. Ale miasto Lubań to również nowoczesność. Inwestycje poczynione w ostatnim 15 - leciu, to znaczy skok cywilizacyjny. Wybudowanie krytego basenu, hali sportowej, sieci kanalizacyjnych, ekologicznego pieca na słomę, ogrzewającego miasto, nowoczesnego wysypiska odpadów komunalnych oraz modernizację oczyszczalni ścieków, to śmiałe spojrzenie w przyszłość. Prócz tego posiadamy bardzo dobre zaopatrzenie w energię elektryczną, gaz i wodę. Lubań - to niewielka odległość od przejścia granicznego Jędrzychowice - Ludwigsdorf - (25 km) i niemieckiego systemu autostrad. O dobrym położeniu miasta świadczą odległości do takich stolic europejskich, jak Berlin - 200 km, Praga - 150 km, czy Wiedeń - 400 km. Jako jedni z nielicznych w Polsce posiadamy strefę ekonomiczną. Jest ona częścią Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej Średniej Przedsiębiorczości, która obejmuje obszar 15,24 ha. Mamy też dobre położenie geograficzne i warunki do uprawiania sportów i turystyki. W bezpośredniej bliskości znajdują się dwa sztuczne zbiorniki wodne wykorzystywane na rekreację i sporty wodne, położone wśród łagodnych wzgórz u stóp monumentalnego zamku Czocha. Dla osób lubiących góry atrakcją jest pasmo Karkonoszy położonych w odległości 30 km. od Lubania. Lubań to miasto na każdą okazję. Przyjazne dla inwestorów, dynamiczne i atrakcyjne. Dlatego zachęcamy do zakupu nieruchomości w naszym mieście. luban.pl (zakładka gospodarka i biznes)

 


Lubię Lubań
 
Data pliku video: 2012-07-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
lubański

Powiat lubański – powiat w województwie dolnośląskim z siedzibą w Lubaniu. Należą do niego gminy miejskie: Lubań, Świeradów-Zdrój, Leśna, Olszyna, Lubań, Platerówka, Siekierczyn oraz miasta Lubań, Świeradów-Zdrój, Leśna, Olszyna.

Do najbardziej znanych zabytków powiatu bez wątpienia należy Zamek Czocha, który kusi turystów z całego kraju i zapewnia szereg atrakcji. Jego niesamowita architektura i przepiękna okolica sprawiły, że nakręcono tam sporo filmów, a także teledysków. Dodatkowo w powiecie można udać się na wycieczkę szlakiem wygasłych wulkanów, co jest nietypową, ale bardzo interesującą formą spędzania czasu.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola